CIB, ChČMKU, GrandChCZ, PLCh, CZCh, CZJCh, Vítěz Prahy 2022, Grand Prix Slovakia Winner 2024

TOP RETRIEVER 2022 (VÝSTAVY) - 2. MÍSTO

FOLLOW YOUR DREAMS GRIFFELLA

Img_5626

"JACK"

CHOVNÝ PES

*1.10.2020

VÝSTAVY: Crufts 2023 Qual., 2x BIS pracovní pes, BIG, 2x BIG 3, BIG 4, BIG 5, 6x BOB, BOS, 4x CACIB, Národní vítěz, Vítěz Prahy 2022, 4x CAC ČMKU, 3x Best adult dog (PL), BOJ, res CACIB, 2x CAJC, 10x CAC, CC, 4x CWC, CAC SK, 6x res CAC

ZKOUŠKY: KPZ II.cena, KZVP II.cena, KPZ III.cena, KZVP III.cena, OVVR

ZDRAVÍ: DKK 0/0, DLK 0/0, PL 0/0, oči čisté vč. gonia (6/2022, 7/2023), BbEE (černý pes s hnědou vlohou), 61 cm, skus nůžkový, chrup úplný, 10/2023 odběr + kontrola sperma (sperma výborné kvality)

Frozen semen stored.

Fotky

Potomci

RODOKMEN

Jack-pp

RODIČE

otec:

N UCH Av-Zan-Iaz Raske Link (NO)

 117177530_609212729999728_2268905937902993954_n_2

matka: 

CZCh, JCHCZ, KV-17 Bombastic Verona Griffella (CZ)

O JACKOVI

Jack pochází z Nikolky třetího a posledního vrhu. Ta nám dala jak ve vrhu "Divine" (CHS Griffella), tak ve vrhu "G" (CHS Velvet Solaris) mnoho úžasných štěňat. Vždycky jsem si chtěla doma nechat psa z vlastního chovu a jak Nikolky potomci rostli, víc a víc jsem toužila mít doma pejska právě po ní. Postupně jsem tedy začala hledat pana božského, kterého jsem našla až na severu Švédska. Osud tomu chtěl, že v době Niky hárání nebyl vzhledem k nemoci schopný krytí, a tak nastalo rozsáhlé pátrání. Bylo to buď a nebo - najdeme psa, který mě naprosto uchvátí a umožní mi mít doma po Nikolce psa.. nebo žádný vrh nebude. Situaci nám komplikovala také první vlna covidu. Našli jsme ho. Naprosto úžasného, šikovného a rodokmenově zajímavého Linka, žijícího v Norsku. Nikolka jeho majitelku zaujala, slovo dalo slovu a vyrazili jsme na krytí. To proběhlo přirozenou cestou a naprosto bez problémů a za dva měsíce, 1.10.2020, přišlo na svět neuvěřitelných 14 štěňat - 8 psů a 6 fen (vybíráme psa, tak ať je z čeho, že).

Původní plán byl racionálně vybrat.. ale tak to u nás prostě nechodí. Zelený chlapeček se mi nejdřív ve 2 týdnech naprosto pohodově válel na klíně na zádech a jakmile začali vnímat a ťapkat, nespustil mě z očí. Vypadal nádherně i když jsme ho ve 4 týdnech poprvé postavili "do postoje". Ačkoliv jsem pořád opakovala, že ještě počkáme, jak se budou vyvíjet a jak vyjdou testy na vlohu (tatínek má hnědou vlohu, takže určitá část štěňátek ji má po něm), srdce bylo rozhodnuté. A tak zelený chlapeček zůstal doma.. i bez testů na barvu :)

Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak barevné testy vyjdou, tudíž jsem vzorky poslala zhruba v 10 týdnech - a ona tam ta hnědá byla! Jack tedy může dát jak černá, tak hnědá štěňátka.

A co o našem společném životě říct? Je to jízda. Jack je neuvěřitelně milující a optimistický pes. Miluje všechno a všechny - v roce dělal neskutečně obětavého strejdu na hraní pro Sofinky 12 štěňátek. Má nádhernou, typicky samčí hlavu s krásnýma hnědýma očima, kterým nelze odolat. Od mala vyniká silnou kostrou, ale v žádném případě není těžký. Jeho elegantní a prostorný pohyb obdivuji na každé vycházce. V necelém roce s námi poprvé absolvoval tah a k našemu velkému nadšení z poloviny rybníka přinesl již téměř za tmy křídlovanou kachnu. Aktuálně se aktivně připravujeme na vyšší lovecké zkoušky a working testy.

Jeho jméno "Follow Your Dreams" reprezentuje přesně to, co pro mě znamená. Následuji svůj sen mít doma Nikolky syna.