CZJCh

FOLLOW YOUR DREAMS GRIFFELLA

Oriznuta3_2

"JACK"

CHOVNÝ PES

*1.10.2020

VÝSTAVY: BOJ, 2x CAJC, CAC, CC, res CAC

ZKOUŠKY: OVVR

ZDRAVÍ: DKK 0/0, DLK 0/0, PL 0/0, BbEE (černý pes s hnědou vlohou), 61 cm, skus nůžkový, chrup úplný

RODIČE:

otec:

N UCH Av-Zan-Iaz Raske Link (NO)

 117177530_609212729999728_2268905937902993954_n_2

matka: 

CZCh, JCHCZ, KV-17 Bombastic Verona Griffella (CZ)

 

O JACKOVI:

Jack pochází z Nikolky třetího a posledního vrhu. Ta nám dala jak ve vrhu "Divine" (CHS Griffella), tak ve vrhu "G" (CHS Velvet Solaris) mnoho úžasných štěňat. Vždycky jsem si chtěla doma nechat psa z vlastního chovu a jak Nikolky potomci rostli, víc a víc jsem toužila mít doma pejska právě po ní. Postupně jsem tedy začala hledat pana božského, kterého jsem našla až na severu Švédska. Osud tomu chtěl, že v době Niky hárání nebyl vzhledem k nemoci schopný krytí, a tak nastalo rozsáhlé pátrání. Bylo to buď a nebo - najdeme psa, který mě naprosto uchvátí a umožní mi mít doma po Nikolce psa.. nebo žádný vrh nebude. Situaci nám komplikovala také první vlna covidu. Našli jsme ho. Naprosto úžasného, šikovného a rodokmenově zajímavého Linka, žijícího v Norsku. Nikolka jeho majitelku zaujala, slovo dalo slovu a vyrazili jsme na krytí. To proběhlo přirozenou cestou a naprosto bez problémů a za dva měsíce, 1.10.2020, přišlo na svět neuvěřitelných 14 štěňat - 8 psů a 6 fen (vybíráme psa, tak ať je z čeho, že).

Původní plán byl racionálně vybrat.. ale tak to u nás prostě nechodí. Zelený chlapeček se mi nejdřív ve 2 týdnech naprosto pohodově válel na klíně na zádech a jakmile začali vnímat a ťapkat, nespustil mě z očí. Vypadal nádherně i když jsme ho ve 4 týdnech poprvé postavili "do postoje". Ačkoliv jsem pořád opakovala, že ještě počkáme, jak se budou vyvíjet a jak vyjdou testy na vlohu (tatínek má hnědou vlohu, takže určitá část štěňátek ji má po něm), srdce bylo rozhodnuté. A tak zelený chlapeček zůstal doma.. i bez testů na barvu :)

Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak barevné testy vyjdou, tudíž jsem vzorky poslala zhruba v 10 týdnech - a ona tam ta hnědá byla! Jack tedy může dát jak černá, tak hnědá štěňátka.

A co o našem společném životě říct? Je to jízda. Jack je neuvěřitelně milující a optimistický pes. Miluje všechno a všechny - v roce dělal neskutečně obětavého strejdu na hraní pro Sofinky 12 štěňátek. Má nádhernou, typicky samčí hlavu s krásnýma hnědýma očima, kterým nelze odolat. Od mala vyniká silnou kostrou, ale v žádném případě není těžký. Jeho elegantní a prostorný pohyb obdivuji na každé vycházce. V necelém roce s námi poprvé absolvoval tah a k našemu velkému nadšení z poloviny rybníka přinesl již téměř za tmy křídlovanou kachnu. Aktuálně se aktivně připravujeme na vyšší lovecké zkoušky a working testy.

Jeho jméno "Follow Your Dreams" reprezentuje přesně to, co pro mě znamená. Následuji svůj sen mít doma Nikolky syna.